Katowice to miasto przyszłości

Począwszy od 2012 roku zmiany przewidziane w rozwoju centrum Katowic są wdrażane w bardzo szybkim tempie. Tereny biurowe, mieszkalne, handlowe i publiczne o wysokim standardzie zmienią krajobraz miejski, nadając odpowiednie otoczenie nowemu wizerunkowi Katowic jako światowego miasta kultury, wypoczynku i życia.

Transformacja Centrum Miasta

Obszar transformacji centrum miasta Katowic zajmuje powierzchnię 150 ha, będąc tym samym największą tego typu operacją w skali europejskiej. Najważniejszą cześć przemian w centrum miasta na obszarze 28 ha stanowi przebudowa Śródmieścia – 735,000 m2, obejmująca swoim zakresem powierzchnie biurowe, mieszkalne, handlowe, usługowe i rozwój przestrzeni publicznej.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

W najbliższej przyszłości na terenach pokopalnianych w Katowicach powstanie centrum kongresowe, umożliwiające organizację konferencji, targów oraz innych spotkań zarówno w sferze biznesu jak i kultury. Szacowana wartość projektu wynosi ponad 300 milionów złotych.

Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Siedziba NOSPR wraz z nową salą koncertową, mogącą pomieścić 1,800 ludzi będzie spełniała najwyższe akustyczne standardy. Koszt inwestycji szacowany jest na 265 milionów złotych, z czego 122 milionów pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Dworzec PKP i Galeria Katowicka

W 2012 roku zakończył się proces modernizacji starego dworca kolejowego, w celu dostosowania go do standardów świadczenia najwyższej jakości usług transportowych. Według projektu nowy dworzec kolejowy będzie połączony z Galerią Katowicką której powierzchnia przeznaczona na handel i usługi zajmie ponad 53 000 mkw. z łączną ilością 250 punktów usługowo-handlowych. Podziemna część galerii pomieści także parking na 1200 samochodów.

Więcej informacji: Serwis Katowice w centrum przemian

Partnerzy

Bo Concept

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice