• Inwestycja: Wille Parkowa
  • Inwestor: GC Investment
  • Lokalizacja: Park Kościuszki, Centrum
  • Mieszkania: Apartamenty

Wille Parkowa to unikalny projekt kameralnego kompleksu mieszkaniowego zlokalizowanego w centrum Katowic, w sąsiedztwie największego parku w administracyjnych granicach miasta - Parku Kościuszki.

Opis

Wille Parkowa to unikalny projekt kameralnego kompleksu mieszkaniowego zlokalizowanego w centrum Katowic, w sąsiedztwie największego parku w administracyjnych granicach miasta - Parku Kościuszki. Założeniem projektu było stworzenie ekskluzywnej, otoczonej zielenią przestrzeni do życia z zachowaniem wszelkich udogodnień jakie daje bliskość centrum miasta oraz dobra komunikacja.

Projekt architektoniczny powierzono jednemu z bardziej utytułowanych architektów w Polsce - przy tworzeniu projektu Tomasz Konior zadbał o oryginalność i funkcjonalność a także stylistyczne nawiązanie do modernistycznych katowickich willi.

Projekt obejmuje 5 wielorodzinnych willi z wielostanowiskowym garażem podziemnym, w którym znajdują się także komórki lokatorskie. 32 przestronne apartamenty czynią projekt zaciszną enklawą na obrzeżach centrum miasta.

Projekt w liczbach

  • Ilość wszystkich apartamentów: 32
  • Powierzchnie apartamentów: 60 - 160 m2
  • Odległość od centrum miasta: 3,5 km
  • Odległość od Parku Kościuszki: 200 m
  • PUM: 3008 m2
  • Sprzedano: 40% powierzchni

Budowa

W listopadzie br. rozpoczął się proces realizacji inwestycji. Generalny wykonawca - firma Tulcon S.A. rozpoczęła od zagospodarowania terenu i demontażu kolidujących sieci. Do końca roku firma planuje wykonać wszystkie prace ziemne, wykopy fundamentowe, wylewkę fundamentową wraz z zbrojeniem oraz izolację. Wszystkie budynki wznoszone będą równocześnie, w związku z tym wszystkie apartamenty będą gotowe do przekazania mieszkańcom w tym samym czasie. Przewidywana termin realizacji to wiosna 2014 roku.

Naturalnie w centrum miasta

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kościuszki. Park Kościuszki rozciąga się między ulicami: T. Kościuszki, Mikołowską i Górnośląską i jest największym terenem parkowym w granicach administracyjnych miasta. Zajmuje powierzchnię 72 ha. Dzięki swej lokalizacji na skraju centralnych dzielnic miasta należy do najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych. Stylistyką nawiązuje do ogrodów - parków angielskich a jego początki sięgają 1888 roku.

Twoja przestrzeń

Standard wszystkich apartamentów jest podwyższony ze względu na zastosowane materiały i rozwiązania. Mieszkania są przestronne, posiadają wysokiej jakości dębowe panoramiczne okna, antywłamaniowe drzwi wejściowe, instalację elektryczną, teletechniczną, wideo domofonową, wykończone dekiem z drewna egzotycznego loggie lub tarasy. Elewacje budynków pokryte są wysokiej jakości cegłą klinkierową, którą cechują wytrzymałość i niezmienny wygląd przez wiele lat.

O Architekcie

Tomasz Konior - architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Założyciel Konior Studio. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, sędzia konkursowy. Współzałożyciel i Wiceprezes Instytutu Współczesnego Miasta.

Wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach: laureat 40 UNDER 40, nagrody przyznawanej najlepszym, młodym architektom europejskim i nagrody im. Janosha (CEGŁA Z GAZETY) za wkład w tworzenie i budowanie tożsamości Śląska, finalista BRICK AWARD 2008, nominowany do europejskiej nagrody Miesa Van der Rohe.

Najważniejsze projekty: Tyskie Muzeum Piwowarstwa, Gimnazjum w Warszawie- Białołęce, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej SYMFONIA w Katowicach, przebudowa strefy śródmiejskiej Katowic, Sąd Rejonowy w Rzeszowie oraz nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

„Zamysł tego zespołu, który nazwaliśmy „Wille Parkowe” opiera się o takie rozwiązania, takie materiały, żeby za kilkadziesiąt lat można było powiedzieć, że jakość tej przestrzeni nie straciła niczego co stanowi jej wartość. A wręcz przeciwnie - że z czasem jest już osadzona w zieleni, która miała szansę rozkwitnąć, gdzie pojawiła się historia ludzi. Ten zespół po prostu staje się ponadczasowy.”

Zaufanie

Na rynku nieruchomości komercyjnych działamy od 1996 roku, nasz bank ziemi obejmuje ponad 750 000 m2. Realizujemy obecnie 36 projektów inwestycyjnych, z różnych sektorów rynku nieruchomości: supermarkety, centra handlowe, galerie handlowe, retail parki, hotele, stacje benzynowe, salony samochodowe, logistyka oraz biura. W marcu 2011 zadebiutowaliśmy na alternatywnym rynku akcji NewConnect, co poprzedził kilkutygodniowy audyt przeprowadzony przez renomowaną firmę analityczną.

Najlepszą rekomendacją dla każdego dewelopera są zrealizowane projekty, dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania z prowadzoną przez nas inwestycją jaką jest wieloetapowa budowa pola golfowego wraz z osiedlem domów jednorodzinnych oraz rewitalizacją terenów pokopalnianych w Bytomiu. „Srebrne Stawy” to projekt, w którym doświadczenie, wiedza oraz pomysłowość pozwoliły nam stworzyć nieprzeciętną przestrzeń rekreacyjno-mieszkalną.

Partnerzy

Bo Concept

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice