Edukacja

Potencjał regionu to prawie 200 tys. studentów co stanowi ponad 10% studentów w kraju , w tym 130 tys. w Metropolii Silesia oraz 80 tys. w samych Katowicach. Dominujący profil wykształcenia to studia ekonomiczne i techniczne. Uważa się że region śląski jest jednym z największych w kraju ośrodków akademickich i naukowych. Najprężniej działające śląskie uczelnie to: Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska.

Katowice to dobre miejsce do studiowania, dysponuje potężnym ośrodkiem akademickim, z 15 uczelniami wyższymi i ponad 80 tysięczną armią studentów. Warto wiedzieć, że tutejszy Uniwersytet Ekonomiczny im. K. Adamieckiego jest jedną z najstarszych uczelni ekonomicznych w kraju, a na Akademii Muzycznej mieści się jedyny w Polsce Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uniwersytet Śląski i Śląska Akademia Medyczna od lat zaliczane są do grona najbardziej prestiżowych polskich uczelni. Licznymi sukcesami również może poszczycić się katowicka Akademia Wychowania Fizycznego wspominając chociaż brązowy medal Justyny Kowalczyk zdobyty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

Wiele innych uczelni państwowych i prywatnych corocznie zajmują wysokie miejsca we wszystkich rankingach branżowych. Ciągłe starania lokalnego samorządu pozwalają rozwijać bazę akademicką w Katowicach.

Dzięki pomocy miasta powstały nowe budynki uczelni - podnosząc standard naszych śląskich uczelni - a dalsze nakłady w tej sferze umożliwią powstanie nowych kampusów akademickich w śródmieściu i bezpośrednim sąsiedztwie największych katowickich uczelni.

Najważniejsze publiczne uczelnie wyższe w mieście

Partnerzy

Bo Concept

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice