Jakie naprawdę są Katowice?

Katowice – serce 2.1 milionowej aglomeracji, stolica Województwa Śląskiego, kojarzone niegdyś jedynie z przemysłem ciężkim i familokami, są dziś miastem prawdziwie europejskim, w którym nowoczesność twórczo nawiązuje do tradycji.

Dzisiejsze nowoczesne oblicze Katowic jest zasługą konsekwentnej polityki wprowadzania zmian i innowacji prowadzonej przez ostatnie lata, wykorzystującej jego doskonałą lokalizację, a także istniejący potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny, którego zaplecze tworzy niemal pięćdziesiąt regionalnych uczelni wyższych i dwustutysięczna rzesza studentów.

Katowice są miastem gdzie nowoczesność przenika się z tradycją, gdzie organizowane są wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, sportowe oraz gospodarcze o międzynarodowej randze (Europejski Kongres Gospodarczy). Odbywają się tu koncerty lokalnych i międzynarodowych gwiazd muzyki każdego gatunku (od Rammsteina po Herbiego Hancocka), festiwale (Off Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Katowice Street Art Festival), czy wydarzenia sportowe (np. jeden z etapów Tour de Pologne), ogłaszane są także międzynarodowe konkursy architektoniczne na zagospodarowanie terenów poprzemysłowych. Jesteśmy świadkami wykuwania nowego oblicza metropolii.

W Katowicach wciąż udoskonalana jest komunikacja, powstają nowe ulice, łączące główne zmodernizowane arterie z nowymi osiedlami mieszkaniowymi i wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi. Dzięki temu miasto staje się z roku na rok coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców i zachęca do osiedlania się w swoich granicach. Tym bardziej, że Katowice posiadają i wciąż rozwijają zaplecze rekreacyjne. Najdobitniej świadczy o tym liczba oddawanych do użytku i odnawianych boisk, placów zabaw, parków i tras rowerowych przebiegających przez tereny zielone.

Do pobrania

Partnerzy

Bo Concept

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice